Vítejte na našich stránkách, věnovaných trvalkám, zejména kosatcům, pivoňkám a denivkám.
Jsou to  naprosto nenáročné a odolné rostliny, které Vám při minimální péči pokvetou  mnoho let.  Nechejte se ohromit krásou květů a unášet jejich příjemnou vůní...
Nabízíme výběr těch nejlepších osvědčených moderních odrůd, pocházejících od špičkových evropských, amerických a australských šlechtitelů. Specializujeme se zejména na vonné odrůdy, výjimečné tvary květů či jedinečné barevné kombinace. E-shop je určen pro objednávky a dodání kosatců (Iris),  pivoněk (Paeonia), denivek (Hemerocallis) a  trvalek v rámci České  a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny prodáváme také jako kontejnerované. Objednávky přijímáme celoročně, do vyprodání zásob. Rostliny zasíláme v termínech nejvhodnějších pro jejich výsadbu – viz Termíny zasílání
Nabídka prostokořenných pivoněk pro podzim 2021 byla aktualizována, stejně tak jako nabídka všech ostatních rostlin na tomto eshopu. Novinky průběžně doplňujeme.

Hlavním obsahem tohoto e-shopu jsou kosatce (Iris), pivoňky (Paeonia) a denivky (Hemerocallis). E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.
Garantujeme pravost odrůd a můžete se plně spolehnout na to, že rostlinu kterou objednáte, také dostanete. Nikdy neprovádíme náhrady jinými, podobnými odrůdami (pokud o to ovšem výslovně nepožádáte). Dodáváme velmi kvalitní, silné rostliny, které jsou pěstovány s maximální péčí a ošetřovány za použití nejnovějších účinných metod ochrany proti rostlinným i živočišným škůdcům. Neručíme za ztráty, které byly způsobeny nedodržením pěstitelských zásad, či použitím neověřených postupů. Nezodpovídáme také za ztráty vzniklé extrémními výkyvy počasí.
Zasílání prostokořenných rostlin probíhá v následujících termínech, nejvhodnějších pro jejich bezproblémové ujmutí:
KOSATCE - termín zasílání je od 15.7. do 30.9., sibiřské kosatce zasíláme od března do listopadutaké brzy na jaře (březen/duben) a od konce srpna do konce října
PIVOŇKY - zasíláme v měsíci říjnu a listopadu, lze vysazovat až do zamrznutí půdy. Pivoňky zasíláme také brzy na jaře, cca do 5.4.
DENIVKY – zasíláme od dubna do listopadu

Kontejnerované rostliny (kosatce, pivoňky i denivky) prodáváme po celou vegetační sezonu - odběr pouze osobně v Brně, nebo na akcích (Jarní zahradnické trhy Olomouc, Májová výstava skalniček v Praze)

DO OBCHODU

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.