Dřevité pivoňky

Všechny dřevité pivoňky jsou zasazeny v kontejnerech, takže jejich odběr je možný po celou vegetační sezónu – osobně v Brně (po předchozí domluvě), nebo na akcích (viz Dodací podmínky). Je možné i zaslání poštou (nebo zásilkovnou), ale pouze na podzim (říjen/listopad), nebo v předjaří (březen).

Nabízíme výběr těch nejkrásnějších dřevitých pivoněk, které jsou plně mrazuvzdorné, minimálně do -30°C. Dřevité pivoňky, jak už sám jejich název napovídá, mají zdřevnatělé stonky a vytvářejí keře dorůstající do výšky 80 – 180 cm. Podobně jako většina keřů v našich zahradách, i jejich listy na podzim opadávají. Dřevité pivoňky kvetou v pozdním jaře, obvykle cca 2 týdny před klasickými bylinnými pivoňkami (skupina lactiflora). Jejich květy mohou být plné, poloplné, nebo jednoduché, obvykle jsou více než 15 cm velké, velmi vonné, jedinečných barev, barevných kombinací a jejich odstínů. Dospělé keře mohou mít i více než 50 květů! V posledních letech si v ČR získávají stále větší oblibu.
Dřevité pivoňky vysazujeme na před větrem chráněné, osluněné, či mírně zastíněné stanoviště do výživné, propustné, vlhčí (ale nikoliv zamokřené) zeminy s neutrální, nebo mírně zásaditou reakcí. Starší rostliny jsou poměrně dosti suchovzdorné. Nejvhodnějším obdobím pro výsadbu prostokořenných rostlin jsou měsíce září a říjen, lze vysazovat i brzy na jaře. Pokud jsou pivoňky pěstovány v kontejnerech, lze je vysazovat během celého vegetačního období. Dřevité pivoňky by měly být v zahradních kompozicích umísťovány na významném místě, chráněném, dobře viditelném pro pozorováni z dálky i zblízka.
Dřevité pivoňky vysazujeme do vykopané jámy o průměru a hloubce 60 cm, jámu vyplníme zeminou smíchanou s kompostem, přidáme pomalu rozpustné hnojivo. Vysazujeme tak, aby naroubované místo bylo alespoň 10 cm pod povrchem půdy.
Po odkvětu je nutné odstranit koncové výhony s nevzhlednými zbytky květů. Dřevité pivoňky pokud možno neřežeme, kvetou totiž z koncových pupenů, které se zakládají v předcházejícím roce. Řez proto omezujeme pouze na vystříhání suchých, poškozených nebo nemocných větví. Před mrazy chráníme povrch půdy vrstvou listí, větvemi chvojí, apod. alespoň v prvním roce po výsadbě doporučujeme na zimu zakrýt rostliny bílou netkanou textilií.

Nabízíme silné dvou- až tříleté rostliny s min. 3mi výhony.

Pro zobrazení detailních informací klikněte na fotku nebo název pivoňky.

 

BENICHITORI

Květy velké (15 cm), poloplné, světle růžové. Květy jsou jemně vonné. Keře dorůstají do výšky 150 cm a šířky 100 cm.

BÍLÁ POLOPLNÁ

Květy velké (18 cm), poloplné, čistě bílé, korunní lístky jsou často zvlněné. Zdravě rostoucí sorta, dorůstající výšky 1.5 m a šířky 1 m.

Cena 580 Kč

KINKAKU

Květy velké (20 cm), plné, korunní lístky zlatožluté, směrem do středu hustě nahloučené, jejich okraje jsou zvlněné, matně červenooranžové. Květy mají velmi příjemnou, citronovou vůni. Tento kultivar dorůstá do výšky...

NANIWA NISHIKI

Květy obrovské, až 25 cm velké, jednoduché až poloplné, třešňově červené se světlejšími konci korunních lístků. Keře dorůstají výšky 150 cm a šířky 100 cm.

SHIMADAIJIN

Květy obrovské (20 cm), plné, svítivě purpurově červené, korunní lístky zvlněné. Květy jsou příjemně vonné. Barva květů je velmi výrazná, jedna z nejjasnějších mezi všemi dřevitými pivoňkami. Velmi vitální keř,...

TAIYO

Květy velké (18 cm), poloplné, jasně karmínově červené, korunní lístky jsou často zvlněné. Zdravě rostoucí sorta, dorůstající výšky 1.5 m a šířky 1 m. Velmi známá a často doporučovaná sorta.

YEZAKURA

Květy velké (17 cm), poloplné, světle třešňově růžové. Při otevření jsou květy tmavší, později přecházejí do světle růžových odstínů. Květy jsou jemně vonné. Výška keřů je v dospělosti 150 cm a šířka 100 cm. Dobře...

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.