Charakteristika zboží:
Hlavním obsahem tohoto e-shopu jsou kosatce (Iris), pivoňky (Paeonia) a denivky (Hemerocallis). E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.

Kdy a jak objednat:
Objednávky přes e-shop jsou přijímány celoročně, do vyprodání zásob. Pokud si chcete objednat pivoňky i kosatce, je potřeba poslat dvě samostatné objednávky (protože kosatce posíláme v létě, ale pivoňky na podzim). Kosatce a denivky je možné zasílat společně. Společně lze zasílat také pivoňky s denivkami a sibiřskými kosatci.

Minimální výše objednávky je 500,- Kč za rostliny (tedy bez poštovného). Výjimkou jsou objednávky pivoněk z kategorie Pivoňka jako dárek, kde minimální výše objednávky je 300,- Kč (při objednání pouze 1 ks pivoňky jako dárek, je potřeba objednat ji e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), sms nebo telefonicky na tel.: 737183790, objednání více kusů obvyklým způsobem přes nákupní košík.

Veškeré objednávky jsou závazné!

Po dokončení objednávky dostanete automaticky e-mailem její potvrzení. Zkontrolujte prosím znovu všechny údaje na objednávce, pokud některé nesouhlasí, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky. Objednávky již nelze měnit (obměňovat či nahrazovat). Pokud byste z nějakého závažného důvodu objednané rostliny nemohli přijmout, sdělte nám to prosím předem, objednávku zrušíme.

Naší povinností je dodat Vám objednané rostliny. Povinností zákazníka je zásilku rostlin převzít a zaplatit. Nepřevzetí neznamená odstoupení od smlouvy, ale porušení povinností, jsme tedy oprávněni požadovat náhradu.

 Způsob platby

  • DOBÍRKA (pouze v ČR) – platba za Vaši objednávku se uskutečňuje až při jejím dodání.
  • BANKOVNÍ PŘEVOD – z Vašeho účtu na náš, platba v Kč (v rámci ČR), nebo v Euro (ze Slovenska)

Platba z České republiky v Kč:
Číslo účtu: 27-5830380287 / 0100
Platba ze Slovenské republiky v Euro:
IBAN: CZ5301000000275830380287
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

  • HOTOVOST (pouze při osobním odběru hrnkovaných rostlin)

Odběr rostlin poštou
Objednávky zasíláme v pořadí, v jakém byly doručeny na naši adresu. Objednané prostokořenné rostliny zasíláme Českou poštou (www.ceskaposta.cz) jako "Balík do ruky", nebo  Zásilkovnou (www.zasilkovna.cz), v termínech uvedených níže. Pokud již v době objednávání rostlin víte, že v některém období nebudete moci balík převzít, napište to prosím do poznámky v objednávce. Hrnkované rostliny pro jejich velké rozměry a křehkost poštou nezasíláme, je možný pouze osobní odběr v Brně, nebo na akcích jichž se účastníme - viz níže.

TERMÍNY ZASÍLÁNÍ ROSTLIN
Zasílání rostlin probíhá v následujících termínech, nejvhodnějších pro jejich bezproblémové ujmutí:

KOSATCE - všechny kosatce kromě sibiřských - zasíláme od 15.7. do konce září.  Sibiřské kosatce zasíláme od března do listopadu. Hrnkované kosatce zasíláme od března do listopadu, cca do 14 dnů od objednání.
Pokud objednáte kosatce (nízké skalkové, vysoké velkokvěté) samostatně, zašleme Vám je v období od 15.7. do konce září
Pokud objednáte kosatce (nízké skalkové, vysoké velkokvěté) + sibiřské kosatce, zašleme Vám je v období od 15.7. do konce září
Pokud objednáte kosatce (nízké skalkové, vysoké velkokvěté) + denivky, zašleme Vám je v období od 15.7. do konce září
Pokud objednáte sibiřské kosatce samostatně, zašleme Vám je obratem, cca do 14 dnů od objednání
Pokud objednáte sibiřské kosatce + denivky, zašleme Vám je obratem, cca do 14 dnů od objednání
Pokud objednáte sibiřské kosatce + pivoňky, zašleme Vám je společně v říjnu

PIVOŇKY PROSTOKOŘENNÉ
- zasíláme v říjnu, listopadu a prosinci (lze vysazovat až do zamrznutí půdy). Lze zasílat společně pouze s denivkami a sibiřskými kosatci.

PIVOŇKY JAKO DÁREK - zasíláme od října do konce března (tedy pouze mimo vegetační sezónu). V období od dubna do října jsou dárkové pivoňky k dispozici jako hrnkované - pouze osobní odběr po předchozí domluvě

DENIVKY
– zasíláme od března do listopadu. Lze zasílat společně s pivoňkami i kosatci.
Pokud objednáte denivky samostatně, zašleme Vám je obratem, cca do 14 dnů od objednání
Pokud objednáte denivky + sibiřské kosatce, zašleme Vám je obratem, cca do 14 dnů od objednání
Pokud objednáte denivky + kosatce (nízké skalkové, vysoké velkokvěté), zašleme Vám je společně v období od 15.7. do konce září
Pokud objednáte denivky + pivoňky, zašleme Vám je společně v říjnu

Pokud si chcete objednat pivoňky i kosatce (vysoké velkokvěté či nízké skalkové), je potřeba poslat dvě samostatné objednávky. Kosatce a denivky je možné zasílat společně.

 POŠTOVNÉ (Česká pošta) 
Česká republika – k ceně zásilky bude připočítáno poštovné dle tarifů České pošty, využíváme službu "Balík do ruky":
      Nejdelší strana balíku do 35 cm : 129,- Kč (bez dobírky) nebo 193,- Kč (s dobírkou) 
      Nejdelší strana balíku do 50 cm : 159,- Kč (bez dobírky) nebo 223,- Kč (s dobírkou)
      Nejdelší strana balíku do 100 cm : 209,- Kč (bez dobírky) nebo 273,- Kč (s dobírkou)
Slovenská republika - k ceně zásilky bude připočítáno poštovné ve výši 250.- Kč

ZÁSILKOVNA
Česká republika – Zaslání na pobočku Zásilkovny - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné: 
-   váha do 5 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 120 cm - dopravné 69,- Kč (bez dobírky) nebo 88,- Kč (s dobírkou)
-   váha 5-10 kg, součet rozměrů tří stran balíku 120 - 150 cm - dopravné 167,- Kč (bez dobírky) nebo 186 ,- Kč (s dobírkou)
Česká republika – Zaslání na Vaši domácí adresu - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné:
-  váha do 10 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 150 cm - dopravné 132,- Kč (bez dobírky) nebo 151,- Kč (s dobírkou)

Slovenská republika- Zaslání na pobočku Zásielkovňa - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné:
-    váha do 5 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 120 cm - dopravné 91,- Kč (bez dobírky) nebo 110,- Kč (s dobírkou)
-    váha do 10 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 150 cm - dopravné 167,- Kč (bez dobírky) nebo 186,- Kč (s dobírkou)
Slovenská republika- Zaslání na Vaši domácí adresu - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné:
-  váha do 10 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 150 cm - dopravné 191,- Kč (bez dobírky) nebo 210,- Kč (s dobírkou)


Před odesláním rostlin Vás v případě potřeby budeme kontaktovat. V balíku najdete kromě objednaných rostlin také dodací list a daňový doklad, nebo fakturu.

Odběr rostlin osobně
Všechny rostliny je možné odebrat osobně v Brně po předchozí domluvě. Kromě rostlin prostokořenných, prodáváme některé kosatce, pivoňky a denivky také jako kontejnerované. Odběr rostlin je po předchozí domluvě možný také na akcích, kterých se v r. 2021 zúčastníme:
Jarní zahradnické trhy Olomouc  (24.– 25.dubna 2021, 15.– 16. května 2021, 22.– 23. května 2021), Výstaviště Flora Olomouc, Olomouc
(viz: https://www.flora-ol.cz)
Květnový prodej skalniček v Praze (10.5 – 19.5. 2021) Karlovo nám. (vedle Faustova domu), Praha (viz: www.skalnicky.cz)

Platba za tyto rostliny je v hotovosti na místě – při převzetí.

Záruka
Garantujeme pravost odrůd, můžete se plně spolehnout na to, že rostlinu kterou objednáte, také dostanete. Nikdy neprovádíme náhrady jinými, podobnými odrůdami (pokud o to ovšem výslovně nepožádáte). Dodáváme velmi kvalitní, silné rostliny, které jsou pěstovány s maximální péčí a ošetřovány za použití nejnovějších účinných metod ochrany proti rostlinným i živočišným škůdcům. Neručíme za ztráty, které byly způsobeny nedodržením pěstitelských zásad, či použitím neověřených postupů. Nezodpovídáme také za ztráty vzniklé extrémními výkyvy počasí.

Reklamace
V případě reklamace zboží nám jej prosím zašlete na adresu: Miroslav Řičánek, Medlánecká 6, 621 00 Brno. Do balíku přibalte oznámení o zjištěných vadách a kopii dodacího listu / faktury. Oprávněné reklamace vyřizujeme zasláním nového zboží, nebo vrácením peněz.

Ochrana osobních údajů
Veškeré osobní údaje jsou shromažďovány pouze za účelem řádného vyřízení objednávky, jsou uchovávány pouze v našem počítačovém systému a v případě zaslání rostlin je poskytujeme České poště či Zásilkovně. Nakládáme s nimi jako s chráněnými informacemi v souladu s platnými právními předpisy. Podrobněji viz Všeobecné obchodní podmínky - čl. 9 Ochrana osobních údajů
Pokud učiníte objednávku na zaslání, souhlasíte s předáním osobních údajů České poště (jméno, přijmení, ulice a číslo domu/sídlo, telefon a e-mail), nebo Zásilkovně (jmého, příjmení, telefon a e-mail) jako správci, který bude tyto údaje zpracovávat po dobu nezbytně nutnou pro řádné poskytování služeb – tedy dodání Vašich rostlin.

Zřizovatel internetového obchodu

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
IČO: 62110845
DIČ: CZ6706201942

Poznámka
Odesláním a potvrzením objednávky je uzavřena kupní smlouva v souladu s právním řádem České republiky. Tyto obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Vyhrazujeme si právo je změnit bez předchozího upozornění. Jsou platné od 1.1.2018.

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.