Kosatce (Iris)

Příjem objednávek kartáčkových kosatců byl pro rok 2022 ukončen. Nabídku pro rok 2023 najdete na tomto místě v únoru/březnu 2023. Nadále lze objednávat sibiřské kosatce, pivoňky i denivky.

Nabízíme výběr těch nejlepších a nejkvalitnějších odrůd kosatců. Najdete zde bezproblémově rostoucí odrůdy velkokvětých kartáčkových kosatců (s výškou mezi 70 až 120 cm). Jejich květy jsou velké, většinou zvlněné, jedno či vícebarevné, různě tečkované či čárkované, často nádherně vonné. Kvetou většinou v druhé polovině května. Do skalek, předzahrádek, obrub záhonů, jsou skvělé nízké či miniaturní skalkové kosatce s výškou 20 až 40 cm, které rozkvétají koberci 5 cm velkých květů. Bohatě kvetou od konce dubna do poloviny května. Vysoké velkokvěté i nízké skalkové kosatce jsou naprosto nenáročné, suchomilné a zcela mrazuvzdorné.
Kosatce sibiřské - mají nejraději vlhčí, humózní půdy, ale skvěle rostou téměř v jakékoliv půdě, na slunci i v polostínu, jsou vhodné pro každou zahradu. V ČR jsou zatím málo rozšířeny. Jejich trávovité listy rychle vytvářejí bohaté trsy s velkým počtem kvetoucích lodyh, dorůstají výšky 50 až 120 cm. Květy dlouho vydrží ve váze.

Zasíláme pouze silné , zdravé, čerstvě vyryté rhizomy...

Objednávky přijímáme celoročně, prostokořenné rostliny zasíláme (Zásilkovnou nebo Českou poštou) od poloviny července do konce září  (tj. v období, kdy nejlépe koření).
Pokud chcete objednat kosatce i pivoňky, je potřeba objednat pivoňky na zvláštní objednávce. Kosatce totiž zasíláme v létě. Pivoňky zasíláme  na podzim, po opadu jejich listů (říjen, listopad), nebo časně na jaře (březen, duben). Minimální hodnota objednávky kosatců (z kategorií vysoké velkokvěté + nízké skalkové + miniaturní) je 1000,- Kč.

Pro zobrazení konkrétních kosatců si vyberte kategorii - kliknutím na obrázek.

 

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.