Charakteristika zboží:
Hlavním obsahem tohoto e-shopu jsou kosatce (Iris), pivoňky (Paeonia) a denivky (Hemerocallis). E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.

Kdy a jak objednat:
Objednávky přes e-shop jsou přijímány celoročně, do vyprodání zásob. Upozorňujeme, že prostokořenné pivoňky objednané po 7.4. budou zasílány až na podzim, pokud si chcete objednat pivoňky i kosatce, je potřeba poslat dvě samostatné objednávky (protože kosatce posíláme v létě, ale pivoňky na podzim, nebo v předjaří). Kosatce a denivky je možné zasílat společně. Společně lze zasílat také pivoňky s denivkami a sibiřskými kosatci.

Minimální výše objednávky je 500,- Kč za rostliny (tedy bez poštovného). Výjimkou jsou objednávky pivoněk z kategorie Pivoňka jako dárek, kde minimální výše objednávky je 300,- Kč (při objednání pouze 1 ks pivoňky jako dárek, je potřeba objednat ji e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), sms nebo telefonicky na tel.: 737183790, objednání více kusů obvyklým způsobem přes nákupní košík.

Veškeré objednávky jsou závazné!

Po dokončení objednávky dostanete automaticky e-mailem její potvrzení. Zkontrolujte prosím znovu všechny údaje na objednávce, pokud některé nesouhlasí, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky. Objednávky již nelze měnit (obměňovat či nahrazovat). Pokud byste z nějakého závažného důvodu objednané rostliny nemohli přijmout, sdělte nám to prosím předem, objednávku zrušíme.

Naší povinností je dodat Vám objednané rostliny. Povinností zákazníka je zásilku rostlin převzít a zaplatit. Nepřevzetí neznamená odstoupení od smlouvy, ale porušení povinností, jsme tedy oprávněni požadovat náhradu.

 Způsob platby

  • DOBÍRKA (pouze v ČR) – platba za Vaši objednávku se uskutečňuje až při jejím dodání.
  • BANKOVNÍ PŘEVOD – z Vašeho účtu na náš, platba v Kč (v rámci ČR), nebo v Euro (ze Slovenska)

Platba z České republiky v Kč:
Číslo účtu: 27-5830380287 / 0100
Platba ze Slovenské republiky v Euro:
IBAN: CZ5301000000275830380287
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

  • HOTOVOST (pouze při osobním odběru hrnkovaných rostlin)

Odběr rostlin poštou
Objednávky zasíláme v pořadí, v jakém byly doručeny na naši adresu. Objednané prostokořenné rostliny zasíláme Českou poštou (www.ceskaposta.cz) jako "Balík do ruky", nebo přes Zásilkovnu (www.zasilkovna.cz), v termínech uvedených níže. Pokud již v době objednávání rostlin víte, že v některém období nebudete moci balík převzít, napište to prosím do poznámky. Hrnkované rostliny pro jejich velké rozměry poštou nezasíláme, je možný pouze osobní odběr v Brně, nebo na akcích jichž se účastníme - viz níže.

TERMÍNY ZASÍLÁNÍ ROSTLIN
Zasílání prostokořenných rostlin probíhá v následujících termínech, nejvhodnějších pro jejich bezproblémové ujmutí:

KOSATCE - všechny kosatce kromě sibiřských - zasíláme od 15.7. do konce září.  Nízké skalkové kosatce zasíláme také od 15.7. do konce září, ale i brzy na jaře (druhá polovina března). Sibiřské kosatce zasíláme od března do listopadu. Hrnkované kosatce zasíláme od března do listopadu.
PIVOŇKY PROSTOKOŘENNÉ - v říjnu, listopadu a prosinci (lze vysazovat až do zamrznutí půdy) a pak v předjaří (březen). Lze zasílat společně s denivkami a sibiřskými kosatci
DENIVKY – zasíláme od března do listopadu. Lze zasílat společně s pivoňkami i kosatci

Upozorňujeme, že prostokořenné pivoňky objednané po 7.4. budou zasílány až na podzim, pokud si chcete objednat pivoňky i kosatce (vysoké velkokvěté či nízké skalkové), je potřeba poslat dvě samostatné objednávky. Kosatce a denivky je možné zasílat společně.

 POŠTOVNÉ (Česká pošta) 
Česká republika – k ceně zásilky bude připočítáno poštovné dle tarifů České pošty, využíváme službu "Balík do ruky":
      Nejdelší strana balíku do 35 cm : 129,- Kč (bez dobírky) nebo 193,- Kč (s dobírkou) 
      Nejdelší strana balíku do 50 cm : 159,- Kč (bez dobírky) nebo 223,- Kč (s dobírkou)
      Nejdelší strana balíku do 100 cm : 209,- Kč (bez dobírky) nebo 273,- Kč (s dobírkou)
Slovenská republika - k ceně zásilky bude připočítáno poštovné ve výši 250,- Kč

ZÁSILKOVNA
Česká republika – Zaslání na pobočku Zásilkovny - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné: 
-   váha do 5 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 120 cm - dopravné 69,- Kč (bez dobírky) nebo 88,- Kč (s dobírkou)
-   váha 5-10 kg, součet rozměrů tří stran balíku 120 - 150 cm - dopravné 167,- Kč (bez dobírky) nebo 186 ,- Kč (s dobírkou)
Česká republika – Zaslání na Vaši domácí adresu - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné:
-  váha do 10 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 150 cm - dopravné 132,- Kč (bez dobírky) nebo 151,- Kč (s dobírkou)

Slovenská republika- Zaslání na pobočku Zásielkovňa - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné:
-    váha do 5 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 120 cm - dopravné 91,- Kč (bez dobírky) nebo 110,- Kč (s dobírkou)
-    váha do 10 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 150 cm - dopravné 167,- Kč (bez dobírky) nebo 186,- Kč (s dobírkou)
Slovenská republika- Zaslání na Vaši domácí adresu - k ceně zásilky bude připočítáno dopravné:
-  váha do 10 kg, součet rozměrů tří stran balíku do 150 cm - dopravné 191,- Kč (bez dobírky) nebo 210,- Kč (s dobírkou)


Před odesláním rostlin Vás budeme kontaktovat. V balíku najdete kromě objednaných rostlin také dodací list a daňový doklad, nebo fakturu.

Odběr rostlin osobně
Všechny rostliny je možné odebrat osobně v Brně po předchozí domluvě. Kromě rostlin prostokořenných, prodáváme některé kosatce, pivoňky a denivky také jako kontejnerované. Odběr rostlin je po předchozí domluvě možný také na akcích, kterých se v r. 2021 zúčastníme:
Jarní zahradnické trhy Olomouc  (24.– 25.dubna 2021, 15.– 16. května 2021, 22.– 23. května 2021), Výstaviště Flora Olomouc, Olomouc
(viz: https://www.flora-ol.cz)
Velká květnová výstava skalniček v Praze (5.5 – 21.5. 2021) Karlovo nám. (vedle Faustova domu), Praha (viz: www.skalnicky.cz)

Platba za tyto rostliny je v hotovosti na místě – při převzetí.

Záruka
Garantujeme pravost odrůd, můžete se plně spolehnout na to, že rostlinu kterou objednáte, také dostanete. Nikdy neprovádíme náhrady jinými, podobnými odrůdami (pokud o to ovšem výslovně nepožádáte). Dodáváme velmi kvalitní, silné rostliny, které jsou pěstovány s maximální péčí a ošetřovány za použití nejnovějších účinných metod ochrany proti rostlinným i živočišným škůdcům. Neručíme za ztráty, které byly způsobeny nedodržením pěstitelských zásad, či použitím neověřených postupů. Nezodpovídáme také za ztráty vzniklé extrémními výkyvy počasí.

Reklamace
V případě reklamace zboží nám jej prosím zašlete na adresu: Miroslav Řičánek, Medlánecká 6, 621 00 Brno. Do balíku přibalte oznámení o zjištěných vadách a kopii dodacího listu. Oprávněné reklamace vyřizujeme zasláním nového zboží, nebo vrácením peněz.

Ochrana osobních údajů
Veškeré osobní údaje jsou shromažďovány pouze za účelem řádného vyřízení objednávky, jsou uchovávány pouze v našem počítačovém systému a v případě zaslání rostlin je poskytujeme České poště či Zásilkovně. Nakládáme s nimi jako s chráněnými informacemi v souladu s platnými právními předpisy. Podrobněji viz Všeobecné obchodní podmínky - čl. 9 Ochrana osobních údajů
Pokud učiníte objednávku na zaslání, souhlasíte s předáním osobních údajů České poště (jméno, přijmení, ulice a číslo domu/sídlo, telefon a e-mail), nebo Zásilkovně (jmého, příjmení, telefon a e-mail) jako správci, který bude tyto údaje zpracovávat po dobu nezbytně nutnou pro řádné poskytování služeb – tedy dodání Vašich rostlin.

Zřizovatel internetového obchodu

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
IČO: 62110845
DIČ: CZ6706201942

Poznámka
Odesláním a potvrzením objednávky je uzavřena kupní smlouva v souladu s právním řádem České republiky. Tyto obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Vyhrazujeme si právo je změnit bez předchozího upozornění. Jsou platné od 1.1.2018.

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.