Bohyšky (Hosta)

Bohyšky, neboli hosty (latinsky Hosta) jsou velmi dekorativní a dlouhověké trvalky okrasné hlavně listem, hezké jsou ale také jejich fialové, modrofialové nebo bílé květy, rozkvétající v pozdním létě. Listy na podzim odumírají, zimní období rostlina přečkává v podobě hlízovitých kořenů. Na jaře, začátkem dubna vyrůstají listy nové.

Hosty spolehlivě vydrží na stanovišti více než deset let. Mají rády vlhkou, neutrální a propustnou půdu. Spokojeně porostou především ve stínu nebo polostínu. Jejich nároky na světlo jsou ale poněkud závislé na barvě jejich listů. Zelenolisté odrůdy prospívají jak na světle, tak ve stínu. Žlutolisté a bíle panašované odrůdy potřebují přes den několik hodin slunce, nejlépe zrána nebo odpoledne, polední úpal nemají rády. Šedo- a modrolisté odrůdy snesou i docela světlé stanoviště.

Hosty pěstujeme na zahradách soliterně, nebo v plošných výsadbách. Velmi vhodné jsou také pro pěstování v nádobách (květináčích, truhlících, apod.), výborně porostou na polostinných balkonech či terasách.

Mezi bohyškami najdete odrůdy s obřími listy 40 cm širokými, ale také miniaturní odrůdy s listy o průměru jen 1-4 cm. Právě na tyto miniaturní odrůdy se specializujeme, jejich nabídku najdete níže. Nové odrůdy průběžně doplňujeme. Nabídku bohyšek budeme rozšiřovat, nabízet budeme také výběr těch nejkrásnějších odrůd s listy (a květy) vhodnými k řezu, které ve váze vydrží i několik týdnů!

 

Nabídku (zejména) miniaturních bohyšek najdete na tomto místě v průběhu roku 2022

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.