Prostokořenné bylinné pivoňky

Objednávky přijímám celoročně, rostliny zasílám poštou (či Zásilkovnou) od poloviny října, v listopadu a v prosinci.  Nejvhodnější dobou pro výsadbu pivoněk je podzim, bez obav je lze vysazovat i v zimě a v předjaří, za předpokladu, že půda není zamrzlá. Na jaře pivoňky začínají brzy rašit (obvykle začátkem dubna), jejich mladé výhony jsou velmi křehké, takže pak již není možné je jako prostokořenné zasílat poštou.  Společně s pivoňkami lze objednávat  sibiřské a spuriové kosatce, denivky a hosty.  Pokud chcete objednat  pivoňky i kosatce velkokvěté vysoké či nízké skalkové, je potřeba objednat pivoňky na zvláštní objednávce, protože prostokořenné pivoňky zasílám na podzim, nebo v předjaří v době kdy kosatce méně zakořeňují.  Exkluzivní pivoňky opravdu nadměrných velikostí najdete v kategorii  PROSTOKOŘENNÉ XL a XXL.

 

Pro zobrazení detailních informací klikněte na fotku nebo název pivoňky.

Výsledky 1 - 48 z 90
Strana 1 z 2

AMALIA OLSON (Olson 1959)

Květy až 20 cm velké, kulovité, perfektně plné, čistě bílé. Květy nádherně vonné, velmi bohatě kvetoucí odrůda. Stonky silné, velké tmavě zelené listy. Květy perfektní k řezu. Krásně bílá plnokvětá odrůda, často pěstovaná k řezu, opravdu nádherně vonná.

Cena 440 Kč

ANGEL CHEEKS (Klehm C.G. 1970)

Květy plné, velké (15 cm), krásně růžové, velmi vonné. Skvěle rostoucí odrůda se silnými stonky a velkými listy. Jedinečná, vonná odrůda, vysoce hodnocená, doporučuji.

Cena 390 Kč

arietina

Přírodní druh s velkým areálem výskytu, rostoucí např. v Turecku a Řecku, nízká (max. 50 cm), velmi časně kvetoucí. Květy jednoduché, purpurově červené, ve středu se zlatožlutými tyčinkami. Listy namodralé, matné, hluboce dělené. Bezproblémově rostoucí a bohatě kvetoucí, ale vzácně pěstovaná pivoňka.

ATHENA (Saunders 1949)

Květy jednoduché, velké, slonovinově bílé až světle meruňkově růžové s výraznými růžově fialovými paprsky na bázi okvětních lístků vytváří nádherný barevný efekt. Kontrastní zlatožluté tyčinky ve středu. Tento kultivar pochází z křížení čtyř přírodních druhů pivoněk: P. lactiflora x {(P. macrophylla x P. mlokosewitschii) x P. officinalis}. Velmi časně kvetoucí pivoňka s jemně vonnými květy. Silné stonky, výška rostlin 80 cm. Jen zřídka nabízená, vzácná pivoňka. Doporučuji!

Cena 640 Kč

AUGUSTIN D'HOUR (Calot 1867)

Květy středně velké až velké (12 cm) , plné, sametově červené až červenorůžové. Silné tmavě červené stonky, tmavě zelené listy. Odrůda je vhodná k soliterní výsadbě i jako součást kompozice trvalkových záhonů, skvělá také do přírodních zahrad...

Cena 280 Kč

AVALANCHE (Crousse 1886)

Květy plné, velké, kulovité, bílé s lehce růžovým přelivem a voskovitou substancí. Několik okvětních lístků ve středu květu je lemováno úzkými, karmínovými okraji. Květy jsou kompaktní, vnější okvět. lístky hezky odstávají od kulovitého středu. Květy velmi příjemně vonné. Skvěle rostoucí a bohatě kvetoucí pivoňka.

Cena 430 Kč

BARTZELLA (Anderson 1986)

POLODŘEVITÁ PIVOŇKA (Itoh) Květy plné, veliké (18 cm), sytě žluté s prosvítající červenou uvnitř květu. Květy citrónově vonící. Zdravý a silný růst, plně mrazuvzdorná. Listy při rašení na jaře červené, později zelené. Jedinečná, bezkonkurenčně nejpopulárnější a nejlepší žlutá odrůda, velmi žádaná.

Cena 590 Kč

BOWL OF BEAUTY (Hoogendoorn 1949)

Květy velké, japonského typu, sytě růžové petaly obklopují nahloučené krémové tyčinky ve středu květu. Květy vonné, dlouhou dobu kvetoucí. Velmi populární odrůda.

Cena 390 Kč

BRIDAL GOWN (Klehm 1981)

Květy plné (typu Bomb) čistě bílé, v druhé polovině kvetení s náznakem krémové barvy ve středu květů. Opravdu jako svatební šaty (překl.= 'Bridal Gown') pro nevěstu. Květy jemně vonné, perfektní k řezu. Floristy velmi ceněná odrůda, opravdu jedinečná! Zdravě rostoucí, výška 80 cm.

Cena 430 Kč

BUCKEYE BELLE (Mains 1956)

Květy poloplné, velmi tmavě červené (téměř čokoládově červené), středně velké, střední okvětní lístky prostoupeny zlatě žlutými tyčinkami. Zajímavé, kaštanově hnědé podzimní zbarvení listů. Jedinečná odrůda ceněná pro velmi tmavou barvu květů a kompaktní růst.

Cena 390 Kč

CANARY BRILLIANTS (Anderson 1999)

POLODŘEVITÁ PIVOŇKA (Itoh) Květy poloplné až plné, pupeny lososové, postupně přecházející až do meruňkové, některé květy zůstávají meruňkové, jiné jsou žluté, s různou intenzitou zbarvení. Plně mrazuvzdorná. Výška 70 cm. Fantastická novinka posledních let...

Cena 480 Kč

CANDY STRIPE (Anderson/Atkinson 1992)

Květy plné, bílé s krásným červeným čárkováním, příjemně jemně vonné. Výborně rostoucí odrůda s dlouhými silnými stonky vhodnými k řezu. Jedinečná, vzácná a velmi žádaná novinka posledních let. Omezený počet rostlin...

CARNATION BOUQUET (Seidl 1996)

Nádherně plné, velké, jasně růžové květy. Díky stejné velikosti petalů mají květy unikátní stavbu – podobnou květu karafiátu (=angl. Carnation). Úžasná kořenitá vůně, ideální k řezu - jeden květ na stonku. Vysoce ceněná, avšak vzácná a zřídka nabízená pivoňka.

Cena 750 Kč

CATHARINE FONTIJN (Van der Valk/Van der Zwet 1952)

Květy plné, světle růžové, postupně až bílé. Při plném otevření květů jsou viditelné žluté tyčinky. Květy velmi vonné. Jedinečná, výborně rostoucí odrůda, vhodná k řezu.

Cena 370 Kč

cf. smouthii (Smouth 1845)

Květy jednoduché, růžově červené. Rostliny které nabízím, mají oproti typické P. x smouthii poněkud širší listy, jejich květy jsou větší, spíše růžově červené, než červené. Rostliny jsou vícekvěté, lehce vonné, sterilní. Kvetou velmi časně. Listy jsou vysoce dekorativní i po odkvětu, výška rostlin cca 60 cm.

Cena 380 Kč

CHAMELEON (Klehm R.G. 2001)

Jednoduché růžové květy, kompaktní, nízký vzrůst, úzké šedozelené listy. Patří do skupiny tzv. skalkových pivoněk, které vyšlechtil americký pěstitel R.G. Klehm. Tato skupina je velmi ceněna pro svůj nízký, kompaktní vzrůst, který je předurčuje pro použití ve skalkách a malých zahradách, nebo do popředí trvalkových záhonů. Kvetou velmi časně.

CHIFFON PARFAIT (Klehm 1981)

Květy velké, plné, světle lososově růžové. Velmi bohatě kvetoucí, příjemně vonná odrůda. Stonky jsou pevné, vzpřímené, perfektní k řezu. Hezké olistění, výška 90 cm. Nádherná pivoňka...

Cena 380 Kč

CHINOOK (Sherwood 1981)

Květy velké (15 cm), plné, lososově růžové ve středu květu s mramorovanými, červeně zakončenými lístky. Květy jemně vonné. Silné stonky, výška rostlin 90 cm. Poměrně pozdní období kvetení. Jen omezené množství rostlin.

Cena 370 Kč

CHRISTMAS VELVET (Anderson 1992)

Květy velké, plné, kulovité, sametově červené, příjemně vonné. Květy vykvétají na pevných stoncích nad olistěným keřem, jsou tedy dobře viditelné i z dálky. Díky silným stonkům jsou květy velmi vhodné k řezu. Bohatě kvetoucí a zdravě rostoucí pivoňka s hezkým olistěním, výška rostlin 70 cm.

Cena 450 Kč

CLAIRE DE LUNE (White, Wild & Son 1954)

Květy velké (13 cm), jednoduché, okvětní lístky krémově žluté, krepované a načechrané obklopují tmavě žlutý střed s tyčinkami. Květy nádherně vonné, vhodné k řezu. Tmavě zelené listy, vzpřímené, načervenalé stonky, zdravě a bezproblémově rostoucí hybrid mezi žlutou P. mlokosewitschii a 'Mons. Jules Elie'. Velmi vzácná, žádaná pivoňka, opravdu jedinečná. Omezený počet rostlin!

Cena 540 Kč

COMMAND PERFORMANCE (Hollingsworth 1996)

Květy obrovské (23 cm) plné, typu bomb, kardinálsky červené, silně vonné. Okvětní lístky jsou hustě nahloučené do perfektně plnokvětého květu, v druhé polovině kvetení se vytváří bombovitý tvar květu, tj. vnější okvětní lístky se otevírají do vodorovné polohy, ve středu však zůstávají hustě směstnané. Hezké olistění, silné stonky, bez postranních pupenů, tedy jeden stonek, jeden květ - super k řezu. Výška rostlin 80 cm.

Cena 350 Kč

CORA LOUISE (Anderson 1986)

POLODŘEVITÁ PIVOŇKA (Itoh) Velké, poloplné květy jsou bílé, ve středu s výrazným fialovým zbarvením. Tento perfektní kontrast velmi připomíná typ květů čínských dřevitých pivoněk (hybridy P. rockii). Silné stonky drží květy vzpřímené. Nádnerné, jemně vonné květy. Plně mrazuvzdorná, úžasná odrůda...

Cena 480 Kč

CORA STUBBS (Krekler W.H. 1985)

Květy japonského typu, výrazně malinově růžové s velkým kopečkem vanilkové zmrzliny uprostřed. Květy jsou velmi příjemně vonné. Výborně rostoucí odrůda s pěkným olistěním, jedna z nejlepších.

Cena 480 Kč

CORAL CHARM (Wissing 1964)

Korálově oranžové pupeny se otevírají do velkých, poloplných, miskovitých, korálově broskvových květů. Květy vonné, se stárnutím přecházejí do světlejších barev. Výborně rostoucí odrůda se silnými stonky, vhodná k řezu. Mnoho ocenění na soutěžích, populární.

Cena 430 Kč

CORAL MAGIC (Klehm 1998)

Květy velké, poloplné, miskovité, červeně růžové až korálově růžovočervené se dvěma až třemi řadami okvětních lístků, ve středu s kontrastními zlatožlutými tyčinkami. Květy vyrůstají jednotlivě na silných stoncích, které mají hezké tmavě zelené olistění. Výška rostlin 80 cm. Krásná novinka od významného amerického šlechtitele.

Cena 430 Kč

CORAL SUNSET (Wissing 1965)

Květy velké, poloplné, vínově oranžové, miskovitě tvarované. Květy vonné, se stárnutím přecházejí do světlejších barev. Výborně rostoucí odrůda se silnými stonky, vhodná k řezu, nižší vzrůst než 'Coral Charm'. Mnoho ocenění na soutěžích, populární.

Cena 430 Kč

CYTHEREA (Saunders 1953)

Květy poloplné, velké, tmavě růžové až třešňově červené, miskovité až téměř kulovité. Bohatě kvetoucí, květy vonné, velmi vhodné k řezu. Stonky jsou silné, vzpřímené, bez postranních pupenů, cca 70 cm vysoké.. Růžová barva starších květů postupně bledne, takže současně najdete na jedné rostině mnoho odstínů růžové...

Cena 390 Kč

daurica

Přírodní druh, květy jednoduché, růžové až purpurově červené, ve středu se zlatožlutými tyčinkami a růžově plstnatými pestíky. Ozdobná i svými oválnými lysými listy. Nepříliš často pěstovaná pivoňka, vhodná spíše pro polostinná stanoviště. Vzácná...

Cena 1350 Kč

DAYTON (Krekler 1962)

Květy velké, plné, tmavě fuchsiově růžové se stříbřitým nádechem a krásnou jemnou stavbou, velmi vonné. Listy na jaře při rašení červené, později zelené. Výborně rostoucí pivoňka vhodná zejména jako solitera. Díky svým silným, vzpřímeným stonkům je skvělá také k řezu.

Cena 450 Kč

DIANA PARKS (Bockstoce 1942)

Květy velmi vonné, obrovské (20 cm) plné, jasně červené, krásně tvarované. Okvětní lístky jsou hustě nahloučené do perfektně plnokvětého květu, v druhé polovině kvetení se vytváří bombovitý tvar květu, tj. vnější okvětní lístky se otevírají do vodorovné polohy, ve středu zůstávají hustě směstnané. Hezké olistění, silné stonky, které drží květy ve vzpřímené poloze. Jedna z mála červených pivoněk, která voní, super k řezu, časně a velmi bohatě kvetoucí.

Cena 380 Kč

DINNER PLATE (Klehm 1968)

Květy obrovské, až 20 cm v průměru, vyrůstají na pevných, dlouhých stoncích. Květy jsou světle růžové s lososovým nádechem, příjemně vonné. Skvěle rostoucí pivoňka s tmavě zeleným olistěním a výškou 100 cm. Velmi populární, květy jsou jedny z největších mezi všemi pivoňkami. Krásná a impozantní odrůda.

Cena 460 Kč

DO TELL (Auten 1946)

Velké květy japonského typu, vnější petaly světle růžové až bílé, nádherně kontrastující s tmavě růžovými tyčinkami ve středu. Květy jemně vonné. Velmi populární zdravě rostoucí a kvetoucí odrůda, prostě úžasná...!

Cena 460 Kč

DUCHESSE DE NEMOURS (Calot 1856)

Květy plné, šálkovité, bílé, ve středu až krémové. Náááádherná silná sladká vůně. Bohatě kvetoucí odrůda. Mnoho stonků, hezké olistění. Velmi populární odrůda, vhodná také k řezu.

Cena 360 Kč

ETCHED SALMON (Cousins-Klehm 1981)

Plné, korálově až tmavě lososově růžové květy s nádherně skládanými a tvarovanými okraji. Perfektní nařasení, dokonalá forma. Květy nádherně vonné. Dobře rostoucí odrůda s mnoha silnými stonky, skvělá k řezu. Vysoce ceněná, ale dosud jen vzácně dostupná sorta.

Cena 750 Kč

FESTIVA MAXIMA (Miellez 1851)

Květy velké, kulovité, plné, čistě bílé s několika tmavě červenými skvrnami ve středu květů. Příjemná jemná vůně, velmi bohatě kvetoucí odrůda, často používaná k řezu. Stonky silné, velké tmavě zelené listy. Výška rostlin 90 cm. Skvělá bílá plnokvětá odrůda, již velmi dlouho pěstovaná, ale stále populární.

Cena 380 Kč

FESTIVA PIXIE (Klehm 1986)

Květy velké (18 cm), plné, typu Bomb, krémově bílé s vínově červenými okraji okvětních lístků. Květy příjemně vonné. Silné stonky, tmavě zelené olistění, výška rostlin 70 cm.

Cena 540 Kč

FIRST ARRIVAL (Anderson 1986)

POLODŘEVITÁ PIVOŇKA (Itoh) Květy velké, poloplné až plné, levandulově růžové s tmavšími paprsky ve středu květů. Jak květy stárnou, zvětšuje se nádherný kontrast mezi tmavšími středy květů a jejich světlejšími okraji. Velmi bohatě kvetoucí, květy vonné. Silné stonky a tmavé listy vytváří perfektně kompaktní, 90 cm vysoký keř. Plně mrazuvzdorná.

Cena 530 Kč

FLAME (Glasscock 1939)

Střední až velké (do 15 cm) jednoduché květy jsou ohnivě šarlatově červené s kontrastními zlatými tyčinkami. Silné, ale poměrně krátké stonky (cca 70 cm) pocházejí z křížení P. lactiflora x P. peregrina. Doporučuji pro skupinové výsadby, nebo pro okraje trvalkových záhonů na slunných zahradách. Vhodná také k řezu.

Cena 320 Kč

FLORENCE NICHOLLS (Nicholls 1938)

Květy plné, bílé, s červeným nádechem ve středu. Otevřené květy mají tvar růže, střídají se v nich široké a úzké okvět. lístky Květy jsou velmi vonné! Silné stonky, velmi dobře rostoucí a bohatě kvetoucí odrůda.

Cena 450 Kč

GARDEN TREASURE (Hollingsworth 1984)

POLODŘEVITÁ PIVOŇKA (Itoh) Květy poloplné až téměř plné, až 20 cm velké, žluté až žlutooranžové, ve středu šarlatové. Květy vyrůstají nad listy a jsou vonné. Zdravý a silný růst, kompaktně rostocí (výška 70 cm), plně mrazuvzdorná. Nádherná, opravdu mimořádná a velmi ceněná pivoňka...

Cena 480 Kč

GARDENIA (Lins 1955)

Květy smetanově bílé, s jemně nažloutlým nádechem uprostřed, svým vzhledem velmi připomínají nádherný květ gardénie (podle ní také byla tato odrůda pojmenována). Poupata jsou růžová a vyrůstají i na postranních stoncích pod hlavním květem, což prodlouží dobu kvetení. Květy jsou příjemně vonné, vhodné k řezu. Stonky silné, listy hluboce vykrajované. Stále jedna z nejlepších bílých pivoněk...

Cena 370 Kč

GAY PAREE (Auten 1933)

Květy do 15 cm široké, japonského typu, sytě malinově růžové vnější petaly obklopují široký krémový až světlounce růžový střed. Květy velmi vonné, dlouho kvetoucí. Dobře známá, velmi oblíbená pivoňka, krásná…

Cena 360 Kč

GREEN HALO (Klehm 1999)

Květy poloplné, rozčepýřené, ve středu sněhově bílé, na okrajích světle zelené. Květy jemně vonné. Velmi neobvyklá, krásná a vzácná pivoňka. Omezený počet rostlin!

Cena 780 Kč

GREEN LOTUS (Klehm 1995)

Květy jednoduché, velmi neobvyklého vzhledu, připomínající kaktusové jiřinky. Okvětní lístky při rozkvětu světle zelené, později světle nazelenalé až bílé, na koncích s pastelově růžovým proužkem a zlatožlutými tyčinkami uprostřed. Každý květ je jiný, jednotlivé rostliny se mohou lišit barevností květů. Květy jemně vonné. Silné stonky, lesklé, tmavě zelené olistění, výška rostlin 60 cm. Zcela unikátní pivoňka...

Cena 550 Kč

HENRY BOCKSTOCE (Bockstoce 1955)

Květy plné, tmavě červené, obrovské (až 20 cm), nádherně tvarované. Červená barva květů (opravdu ne s růžovým podtónem) je výsledkem křížení Paeonia officinalis x lactifora. Zdravě rostoucí, ale jen zvolna se rozrůstající kultivar s velmi silnými stonky a tmavě zelenými listy. Skvěle se hodí k řezu.

Cena 370 Kč

HILLARY (Anderson 1999)

POLODŘEVITÁ PIVOŇKA (Itoh) Květy velké, poloplné až plné, při otevření tmavě růžové. Jak květy stárnou, středy okvětních lístků zůstávají růžové, zatímco jejich vnější okraje přecházejí až do krémové a vytváří tak nádherný barevný efekt. Velmi bohatě kvetoucí pivoňka s vonnými květy a kompaktním vzrůstem, plně mrazuvzdorná, výška 90 cm.

Cena 560 Kč

JAN VAN LEEUWEN (van Leeuwen 1928)

Květy velké, japonského typu, velké bílé okvětní lístky obklopují tmavě žlutý střed s tyčinkami. Jednoduché, velké květy na silných, velmi málo se větvících stoncích jsou zvláště vhodné k řezu. Jedna z nejlepších bílých jednoduchých pivoněk.

Cena 390 Kč

KANSAS (Bigger 1940)

Květy plné, růžově červené až tmavě růžové. Velmi dobře rostoucí a bohatě kvetoucí odrůda. Při rašení na jaře jsou její listy červené. Květní stonky jsou silné a pevné, odrůda je proto velmi vhodná k řezu.

Cena 320 Kč
Strana 1 z 2

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.