Pivoňka jako dárek
Zasíláme pouze v období od listopadu do začátku dubna, než pivoňky začnou rašit, později je možný pouze osobní odběr. Pro objednání pouze jedné  z níže uvedených pivoněk napište prosím e-mail na info@irises.cz, nebo zavolejte na tel. 737 183 790 (na e-shopu je totiž nastavena minimální hodnota objednávky 500,- Kč, takže objednat jen jednu pivoňku lze pouze e-mailem, nebo telefonicky. Objednání více než jedné pivoňky, nebo pivoňky s cenou vyšší než 500,- Kč lze provést obvyklým způsobem - přes nákupní košík). Po předchozí domluvě lze za poplatek 70,- Kč dárkově zabalit i kteroukoliv jinou pivoňku z naší nabídky hrnkovaných pivoněk, prostokořenných pivoněk, nebo pivoněk velikosti XL...

Chcete někomu darovat květinu, která každoročně v červnu potěší nádhernými velkými květy? Hledáte odolnou rostlinu, o kterou se (kromě několika zalití po zasazení) nebudete vůbec muset starat? Hledáte vděčný dárek pro vaši babičku, maminku, ženu či přítelkyni, která miluje květiny? Pak pivoňka bude tou správnou volbou.

piv dar

Pivoňky jsou velmi odolné, nenáročné a dlouhověké rostliny. Jejich listy na podzim opadávají a rostliny přečkávají zimní období pod zemí, v podobě mohutných, hlízovitých kořenů. Vybrali jsme pro Vás silné rostliny těch nejvíce žádaných, zdravě rostoucích a bohatě kvetoucích odrůd.  Jejich kořeny jsme zasadili do velkých květináčů o objemu 4 nebo 6 litrů.  Všechny kořeny mají minimálně 5 puků (tj. pupenů, ze kterých na jaře vyrůstají listnaté stonky). Pokud si objednáte některou z níže uvedených pivoněk, zašleme Vám poštou/zásilkovnou květináč se zasazenou pivoňkou. Ten bude dárkově zabalen v celofánu i s obrázkem květu pivoňky a zavázán okrasnou stužkou. Název odrůdy zasazené pivoňky je napsán nesmazatelnou tužkou na květináči.

Květináče s rostlinami uchovávejte až do vysazení venku, celofán rozvažte a odstraňte krycí folii. Květináče nenechávejte při pokojové teplotě, pivoňky by začaly předčasně rašit!!!

Pivoňky mají rády slunečné i polostinné (ale ne příliš zastíněné) stanoviště, na půdu nejsou náročné. Na zahradách je vysazujeme soliterně, nebo ve skupinách, jako doplněk stromů či keřů, nebo jako součást květinových záhonů. Vysazovat lze i během zimy v době, kdy půda není zamrzlá. Obsah květináče opatrně vyklopte a zasadťe do předem vykopané jámy i se substrátem ve kterém je pivoňka zasazena, stejně hluboko jako v květináči. Zeminu kolem pořádně přitlačte.  Pokud potřebujete rostliny vysazovat až třeba na jaře, nahrňte kolem  květináče opadané listy stromů, anebo zakopejte květináč i s pivoňkou do země, aby byl méně vystaven působení mrazu.


 

Pro zobrazení detailních informací klikněte na fotku nebo název pivoňky.

 

SARAH BERNHARDT (Lemoine 1906)

Květy velké, plné, tmavě růžové, ve středu květu s několika červeně zakončenými lístky. Velmi známá a často pěstovaná odrůda pojmenovaná po proslulé herečce. Kvalitní, bohatě kvetoucí, vonná odrůda. Pomalu rostoucí pivoňka s mnoha stonky, často používaná k řezu.

Cena 450 Kč

RED CHARM (Glascock 1944)

Květy obrovské (20 cm) plné, tmavě červené, perfektně tvarované, jemně sladce vonné. Hezké olistění, silné stonky, které drží květy ve vzpřímené poloze. Jedna z nejlepších červených plnokvětých pivoněk, super k řezu.

Cena 480 Kč

LAURA DESSERT (Dessert 1913)

Květy krémově bílé až lehce citronově žluté, později přecházející do bílé, plnokvěté se žlutým středem. Květy velmi vonné. Skvěle rostoucí a bohatě kvetoucí odrůda s tmavým olistěním a silnými stonky, velmi krásná...

Cena 450 Kč

FLORENCE NICHOLLS (Nicholls 1938)

Květy plné, bílé, s červeným nádechem ve středu. Otevřené květy mají tvar růže, střídají se v nich široké a úzké okvět. lístky Květy jsou velmi vonné! Silné stonky, velmi dobře rostoucí a bohatě kvetoucí odrůda.

Cena 530 Kč

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.