Charakteristika zboží:
Hlavním obsahem tohoto e-shopu jsou kosatce (Iris), pivoňky (Paeonia) a denivky (Hemerocallis). E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.

Kdy a jak objednat:
Objednávky přes e-shop jsou přijímány celoročně, do vyprodání zásob. Upozorňujeme, že prostokořenné pivoňky objednané po 20.3. budou zasílány až na podzim, pokud si chcete objednat pivoňky i kosatce, je potřeba poslat dvě samostatné objednávky. Kosatce a denivky je možné zasílat společně. 

Minimální výše objednávky je 500,- Kč za rostliny (tedy bez poštovného).

Veškeré objednávky jsou závazné!

Po dokončení objednávky dostanete automaticky e-mailem její potvrzení. Zkontrolujte prosím znovu všechny údaje na objednávce, pokud některé nesouhlasí, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky. Objednávky již nelze měnit (obměňovat či nahrazovat). Pokud byste z nějakého závažného důvodu objednané rostliny nemohli přijmout, sdělte nám to prosím předem, objednávku zrušíme.

Naší povinností je dodat Vám objednané rostliny. Povinností zákazníka je zásilku rostlin převzít a zaplatit. Nepřevzetí neznamená odstoupení od smlouvy, ale porušení povinností, jsme tedy oprávněni požadovat náhradu.

 Způsob platby

  • DOBÍRKA (pouze v ČR) – platba za Vaši objednávku se uskutečňuje až při jejím dodání.
  • BANKOVNÍ PŘEVOD – z Vašeho účtu na náš, platba v Kč (v rámci ČR), nebo v Euro (ze Slovenska)

Platba z České republiky v Kč:
Číslo účtu: 27-5830380287 / 0100
Platba ze Slovenské republiky v Euro:
IBAN: CZ5301000000275830380287
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

  • HOTOVOST (pouze při osobním odběru hrnkovaných rostlin)

Odběr rostlin poštou
Objednávky zasíláme v pořadí, v jakém byly doručeny na naši adresu. Objednané prostokořenné rostliny zasíláme Českou poštou (www.ceskaposta.cz) jako "Balík do ruky", nebo přes Zásilkovnu (www.zasilkovna.cz), v termínech uvedených níže. Pokud již v době objednávání rostlin víte, že v některém období nebudete moci balík převzít, napište to prosím do poznámky. Hrnkované rostliny pro jejich velké rozměry poštou nezasíláme, je možný pouze osobní odběr v Brně, nebo na akcích jichž se účastníme - viz níže.

TERMÍNY ZASÍLÁNÍ ROSTLIN
Zasílání prostokořenných rostlin probíhá v následujících termínech, nejvhodnějších pro jejich bezproblémové ujmutí:

KOSATCE - termín zasílání je od 15.7. do cca 15.9. , sibiřské kosatce zasíláme brzy na jaře (březen-duben), nebo pak až od srpna do začátku října
PIVOŇKY - zasíláme v měsíci říjnu a listopadu, lze vysazovat až do zamrznutí půdy
DENIVKY – zasíláme v měsíci dubnu a květnu a pak od srpna do začátku října

Upozorňujeme, že prostokořenné pivoňky objednané po 20.3. budou zasílány až na podzim, pokud si chcete objednat pivoňky i kosatce, je potřeba poslat dvě samostatné objednávky. Kosatce a denivky je možné zasílat společně.

 POŠTOVNÉ
Česká republika – k ceně zásilky bude připočítáno poštovné dle tarifů České pošty, využíváme službu "Balík do ruky":
      Nejdelší strana balíku do 35 cm : 129,- Kč (bez dobírky) nebo 193,- Kč (s dobírkou) 
      Nejdelší strana balíku do 50 cm : 159,- Kč (bez dobírky) nebo 223,- Kč (s dobírkou)
      Nejdelší strana balíku do 100 cm : 209,- Kč (bez dobírky) nebo 273,- Kč (s dobírkou)
Slovenská republika - k ceně zásilky bude připočítáno poštovné ve výši 250,- Kč.
Před odesláním rostlin Vás budeme kontaktovat. V balíku najdete kromě objednaných rostlin také dodací list a také paragon - daňový doklad, nebo fakturu.

Odběr rostlin osobně
Některé kosatce, pivoňky a denivky prodáváme také jako kontejnerované. U těchto rostlin je odběr možný pouze osobně v Brně, nebo po domluvě na akcích, kterých se v r. 2020 zúčastníme:
Flora Olomouc – jarní etapa (23.4. – 26.4. 2020), Výstaviště Flora Olomouc, Olomouc - ZRUŠENO
(viz: https://www.flora-ol.cz/akce/flora-olomouc-2020)
Velká květnová výstava skalniček v Praze (6.5 – 22.5. 2020) Karlovo nám. (vedle Faustova domu), Praha (viz: www.skalnicky.cz) - ZRUŠENO
Platba za tyto rostliny je v hotovosti na místě – při převzetí.

Záruka
Garantujeme pravost odrůd, můžete se plně spolehnout na to, že rostlinu kterou objednáte, také dostanete. Nikdy neprovádíme náhrady jinými, podobnými odrůdami (pokud o to ovšem výslovně nepožádáte). Dodáváme velmi kvalitní, silné rostliny, které jsou pěstovány s maximální péčí a ošetřovány za použití nejnovějších účinných metod ochrany proti rostlinným i živočišným škůdcům. Neručíme za ztráty, které byly způsobeny nedodržením pěstitelských zásad, či použitím neověřených postupů. Nezodpovídáme také za ztráty vzniklé extrémními výkyvy počasí.

Reklamace
V případě reklamace zboží nám jej prosím zašlete na adresu: Miroslav Řičánek, Medlánecká 6, 621 00 Brno. Do balíku přibalte oznámení o zjištěných vadách a kopii dodacího listu. Oprávněné reklamace vyřizujeme zasláním nového zboží, nebo vrácením peněz.

Ochrana osobních údajů
Veškeré osobní údaje jsou shromažďovány pouze za účelem řádného vyřízení objednávky, jsou uchovávány pouze v našem počítačovém systému a v případě zaslání rostlin je poskytujeme České poště či Zásilkovně. Nakládáme s nimi jako s chráněnými informacemi v souladu s platnými právními předpisy. Podrobněji viz Všeobecné obchodní podmínky - čl. 9 Ochrana osobních údajů
Pokud učiníte objednávku na zaslání, souhlasíte s předáním osobních údajů České poště (jméno, přijmení, ulice a číslo domu/sídlo, telefon a e-mail), nebo Zásilkovně (jmého, příjmení, telefon a e-mail) jako správci, který bude tyto údaje zpracovávat po dobu nezbytně nutnou pro řádné poskytování služeb – tedy dodání Vašich rostlin.

Zřizovatel internetového obchodu

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
IČO: 62110845
DIČ: CZ6706201942

Poznámka
Odesláním a potvrzením objednávky je uzavřena kupní smlouva v souladu s právním řádem České republiky. Tyto obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Vyhrazujeme si právo je změnit bez předchozího upozornění. Jsou platné od 1.1.2018.

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.