SIB - kosatce sibiřské

Naprosto nenáročné a odolné kosatce, vhodné pro každou zahradu. V ČR jsou dosud velmi málo rozšířeny. Dorůstají výšky 50 -130 cm, mají velmi pěkné, drobnější květy, rychle vytvářejí bohaté trsy s velkým počtem kvetoucích lodyh. Jejich listy jsou trávovité, podobné listům vysokých okrasných travin, s celoročním okrasným efektem. Tyto kosatce mají nejraději vlhčí, humózní půdy, ale skvěle rostou v každé půdě, na slunci i v polostínu. Jsou odolné proti chorobám a škůdcům, plně mrazuvzdorné. Jejich květy dlouho vydrží ve váze, lodyhy se suchými semeníky lze také použít do suchých vazeb. Vysazujeme je jako solitery, nebo v kombinaci s ostatními trvalkami, výborně se také hodí do přírodních zahrad.

Pro zobrazení detailních informací klikněte na fotku nebo název produktu.

CHILLED WINE (Hager 1981)

Dóm vínově karmínový s modrými linkami, fally vínově karmínové, modré ve středu, tmavé žilování v hrdle. Vyšší, spolehlivě rostoucí odrůda, vynikající v kombinaci s trvalkami.

Cena 5,00 €

HOW AUDACIOUS (Hollingworth 2009)

Dóm červeně fialový, fally modře fialové, na okrajích až červeně fialové, žíhané a tečkované na krémovém podkladu, na bázi zlatožluté. Fally zvlněné, krémově žlutý lem. Nádherná, jedinečná barevná kombinace.

Cena 9,00 €

JEWELLED CROWN (Hollingworth 1987)

Dóm i fally tmavě vínově červené se zlatým znakem, přecházejícím do světle krémové barvy, jemné fialové žilkování, zvlněný. Spolehlivá, výborně rostoucí tetraploidní odrůda.

Cena 6,00 €

LOUISON (Helsley 1998)

Růžově vínově červený, jemně zvlněný, na fallech velké bílé zrcátko a fialové žilkování. Velmi nápadná odrůda, hezká kombinace barev.

Cena 6,00 €

MISS APPLE (Schafer&Sacks 2009)

Dóm červeně fialový, fally tmavší, burgundsky červené se žlutým přelivem a tmavým žilkováním, velké zlatožluté oko. Jemná sladká vůně. 'Miss Apple' je zatím nejčervenější odrůdou ze všech sibiřských kosatců. Jedinečný...

Cena 8,00 €

RUFFLES AND FLOURISHES (Hollingworth 2002)

Dóm i fally červeně fialové, silně zvlněné, na okrajích fallů úzký bílý lem, zlatý signál a modrý prstenec. Nádherná, spolehlivá tetraploidní odrůda

Cena 6,00 €

SHIRLEY POPE (Currier McEwen 1979)

Dóm i fally modrofialové, na fallech nápadný bílý znak a fialové žilkování. Oblíbená a spolehlivá odrůda, často používaná v trvalkových výsadbách.

Cena 5,00 €

SOFT BLUE (Currier McEwen 1979)

Dóm i fally světle modré, lehce zvlněné, fally s jemnými modrými žilkami vycházejícími z malého bílého znaku. Naprosto nenáročná a skvěle rostoucí, nebesky modrá odrůda.

Cena 5,00 €

SULTAN'S RUBY (Hollingworth 1988)

Dóm i fally purpurově fialové, na fallech výrazné žluté oko a zelené hafty. Naprosto spolehlivá, výborně rostoucí a vysoce ceněná odrůda.

Cena 6,00 €

SWANS IN FLIGHT (Hollingworth 2006)

Dóm i fally čistě bílé, květy veliké. Pozdní kvetení v rámci sezóny. Jedinečná, jistě nejlepší bílá odrůda sibiřských kosatců. Mnoho ocenění v soutěžích, jako vůbec prvnímu sibiřskému kosatci udělena Dykesova medaile za...

Cena 10,00 €

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.