SIB - kosatce sibiřské

Naprosto nenáročné a odolné kosatce, vhodné pro každou zahradu. V ČR jsou dosud velmi málo rozšířeny. Dorůstají výšky 50 -130 cm, mají velmi pěkné, drobnější květy, rychle vytvářejí bohaté trsy s velkým počtem kvetoucích lodyh. Jejich listy jsou trávovité, podobné listům vysokých okrasných travin, s celoročním okrasným efektem. Tyto kosatce mají nejraději vlhčí, humózní půdy, ale skvěle rostou v každé půdě, na slunci i v polostínu. Jsou odolné proti chorobám a škůdcům, plně mrazuvzdorné. Jejich květy dlouho vydrží ve váze, lodyhy se suchými semeníky lze také použít do suchých vazeb. Vysazujeme je jako solitery, nebo v kombinaci s ostatními trvalkami, výborně se také hodí do přírodních zahrad.

Pro zobrazení detailních informací klikněte na fotku nebo název produktu.

HOW AUDACIOUS (Hollingworth 2009)

Dóm červeně fialový, fally modře fialové, na okrajích až červeně fialové, žíhané a tečkované na krémovém podkladu, na bázi zlatožluté. Fally zvlněné, krémově žlutý lem. Nádherná, jedinečná barevná kombinace.

Cena 9,00 €

CHILLED WINE (Hager 1981)

Dóm vínově karmínový s modrými linkami, fally vínově karmínové, modré ve středu, tmavé žilování v hrdle. Vyšší, spolehlivě rostoucí odrůda, vynikající v kombinaci s trvalkami.

Cena 5,00 €

JEWELLED CROWN (Hollingworth 1987)

Dóm i fally tmavě vínově červené se zlatým znakem, přecházejícím do světle krémové barvy, jemné fialové žilkování, zvlněný. Spolehlivá, výborně rostoucí tetraploidní odrůda.

Cena 6,00 €

LOUISON (Helsley 1998)

Růžově vínově červený, jemně zvlněný, na fallech velké bílé zrcátko a fialové žilkování. Velmi nápadná odrůda, hezká kombinace barev.

Cena 6,00 €

MISS APPLE (Schafer&Sacks 2009)

Dóm červeně fialový, fally tmavší, burgundsky červené se žlutým přelivem a tmavým žilkováním, velké zlatožluté oko. Jemná sladká vůně. 'Miss Apple' je zatím nejčervenější odrůdou ze všech sibiřských kosatců. Jedinečný...

Cena 8,00 €

RUFFLES AND FLOURISHES (Hollingworth 2002)

Dóm i fally červeně fialové, silně zvlněné, na okrajích fallů úzký bílý lem, zlatý signál a modrý prstenec. Nádherná, spolehlivá tetraploidní odrůda

Cena 6,00 €

SHIRLEY POPE (Currier McEwen 1979)

Dóm i fally modrofialové, na fallech nápadný bílý znak a fialové žilkování. Oblíbená a spolehlivá odrůda, často používaná v trvalkových výsadbách.

Cena 5,00 €

SOFT BLUE (Currier McEwen 1979)

Dóm i fally světle modré, lehce zvlněné, fally s jemnými modrými žilkami vycházejícími z malého bílého znaku. Naprosto nenáročná a skvěle rostoucí, nebesky modrá odrůda.

Cena 5,00 €

SULTAN'S RUBY (Hollingworth 1988)

Dóm i fally purpurově fialové, na fallech výrazné žluté oko a zelené hafty. Naprosto spolehlivá, výborně rostoucí a vysoce ceněná odrůda.

Cena 6,00 €

SWANS IN FLIGHT (Hollingworth 2006)

Dóm i fally čistě bílé, květy veliké. Pozdní kvetení v rámci sezóny. Jedinečná, jistě nejlepší bílá odrůda sibiřských kosatců. Mnoho ocenění v soutěžích, jako vůbec prvnímu sibiřskému kosatci udělena Dykesova medaile za...

Cena 10,00 €

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.