Charakteristika zboží:
Hlavním obsahem tohoto e-shopu jsou kosatce (Iris), pivoňky (Paeonia) a denivky (Hemerocallis). E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.

Kdy a jak objednat:
Objednávky přes e-shop jsou přijímány celoročně, do vyprodání zásob.

Minimální výše objednávky je 300,- Kč.

Veškeré objednávky jsou závazné!

Po dokončení objednávky dostanete automaticky e-mailem její potvrzení. Zkontrolujte prosím znovu všechny údaje na objednávce, pokud některé nesouhlasí, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky. Objednávky již nelze měnit (obměňovat či nahrazovat). Pokud byste z nějakého závažného důvodu objednané rostliny nemohli přijmout, sdělte nám to prosím předem, objednávku zrušíme.

Naší povinností je dodat Vám objednané rostliny. Povinností zákazníka je zásilku rostlin převzít a zaplatit. Nepřevzetí neznamená odstoupení od smlouvy, ale porušení povinností, jsme tedy oprávněni požadovat náhradu.

 Způsob platby

  • DOBÍRKA (pouze v ČR) – platba za Vaši objednávku se uskutečňuje až při jejím dodání. Je zpoplatněna částkou 30,- Kč.
  • ONLINE BANKOVNÍ PŘEVOD (pouze v ČR)
  • BANKOVNÍ PŘEVOD – z Vašeho účtu na náš, platba v Kč (v rámci ČR), nebo v Eur (ze Slovenska)

Platba z České republiky v Kč:
Číslo účtu: 27-5830380287 / 0100
Platba ze Slovenské republiky v Eur:
IBAN: CZ5301000000275830380287
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

  • HOTOVOST (pouze při osobním odběru hrnkovaných rostlin)

Odběr rostlin poštou
Objednávky zasíláme v pořadí, v jakém byly doručeny na naši adresu. Objednané prostokořenné rostliny zasíláme výhradně poštou (Česká pošta) jako "Balík do ruky", v termínech uvedených níže. Pokud již v době objednávání rostlin víte, že v některém období nebudete moci balík převzít, napište to prosím do poznámky. Hrnkované rostliny pro jejich velké rozměry poštou nezasíláme, je možný pouze osobní odběr – a to na akcích jichž se účastníme - viz níže.

TERMÍNY ZASÍLÁNÍ ROSTLIN
Zasílání prostokořenných rostlin probíhá v následujících termínech, nejvhodnějších pro jejich bezproblémové ujmutí:
KOSATCE - termín zasílání je od 15.7. do cca 15.9. 2018. Sibiřské kosatce zasíláme brzy na jaře, nebo pak až od konce srpna do poloviny září 2018
PIVOŇKY - zasíláme v měsíci říjnu a listopadu 2018
DENIVKY – zasíláme v termínu od 10.4. do 31.5.2018.

BALNÉ A POŠTOVNÉ
Česká republika – k ceně zásilky bude připočítáno balné ve výši 30,- Kč + poštovné ve výši 150,- Kč, dle tarifů České pošty, využíváme službu "Balík do ruky".
Slovenská republika - k ceně zásilky bude připočítáno balné ve výši 30,- Kč + poštovné ve výši 250,- Kč.
Při odeslání Vámi objednaných rostlin Vám zašleme e-mailem upozornění o odeslání zásilky a zároveň v příloze fakturu, která nebude součástí balíku. Faktura v e-mailu je platný daňový doklad, můžete si jej vytisknout a použít dle vašich potřeb. 

Odběr rostlin osobně
Některé kosatce, pivoňky a denivky prodáváme také jako kontejnerované. U těchto rostlin je odběr možný pouze osobně – po domluvě na akcích, kterých se v r. 2018 zúčastníme:
Flora Olomouc – jarní etapa (26.4.-29.4.2018), Výstaviště Flora Olomouc, Olomouc
(viz: https://www.flora-ol.cz/akce/flora-olomouc-2018-jarni-etapa)
Velká květnová výstava skalniček v Praze (9.5 – 25.5. 2018) Karlovo nám. (vedle Faustova domu), Praha (viz: www.skalnicky.cz)
Kosatce v Arboretu (25.5.-28.5.2018) Arboretum Mendelovy univerzity v Brně, Tř. Gen. Píky 1, Brno (viz: www.arboretum.mendelu.cz/cz)
Platba za tyto rostliny je v hotovosti na místě – při převzetí.

Záruka
Garantujeme pravost odrůd, můžete se plně spolehnout na to, že rostlinu kterou objednáte, také dostanete. Nikdy neprovádíme náhrady jinými, podobnými odrůdami (pokud o to ovšem výslovně nepožádáte). Dodáváme velmi kvalitní, silné rostliny, které jsou pěstovány s maximální péčí a ošetřovány za použití nejnovějších účinných metod ochrany proti rostlinným i živočišným škůdcům. Neručíme za ztráty, které byly způsobeny nedodržením pěstitelských zásad, či použitím neověřených postupů. Nezodpovídáme také za ztráty vzniklé extrémními výkyvy počasí.

Reklamace
V případě reklamace zboží nám jej prosím zašlete na adresu: Miroslav Řičánek, Medlánecká 6, 621 00 Brno. Do balíku přibalte oznámení o zjištěných vadách a kopii faktury. Oprávněné reklamace vyřizujeme zasláním nového zboží, nebo vrácením peněz.

Ochrana osobních údajů
Veškeré osobní údaje jsou shromažďovány pouze za účelem řádného vyřízení objednávky, jsou uchovávány pouze v našem počítačovém systému a v případě zaslání rostlin je poskytujeme České poště. Nakládáme s nimi jako s chráněnými informacemi v souladu s platnými právními předpisy (Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů). Na Vaši žádost v e-mailové nebo písemné formě budou ze systému vymazány.
Pokud učiníte objednávku na zaslání, souhlasíte s předáním osobních údajů (jméno, přijmení, ulice a číslo domu, sídlo, telefon a e-mail) České poště jako správci, který bude tyto údaje zpracovávat po dobu nezbytně nutnou pro řádné poskytování služeb – tedy dodání Vašich rostlin.

Zřizovatel internetového obchodu

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
IČO: 62110845
DIČ: CZ6706201942

Poznámka
Odesláním a potvrzením objednávky je uzavřena kupní smlouva v souladu s právním řádem České republiky. Tyto obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Vyhrazujeme si právo je změnit bez předchozího upozornění. Jsou platné od 1.1.2018.

Kontakt

Mgr. Miroslav Řičánek
Veletržní 674/5
603 00 Brno
info@irises.cz
tel: +420 737 183 790

O našem obchodu

E-shop je určen pro objednávky a dodání rostlin v rámci České a Slovenské republiky. Převážnou většinu nabízených rostlin dodáváme jako prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez obalu. Některé rostliny jsou prodávány také jako kontejnerované.